Aktualności szkolne arrow PATRON NASZEJ SZKOŁY

Telefon: (32) 42-14-104

e-mail: gim5ryb@poczta.onet.pl

Informacje

Gimnazjum Nr 5 znajduje się na terenie jednej z dzielnic Rybnika - Boguszowice Osiedle.
Jest to główne osiedle mieszkaniowe dla pracowników kopalni "Jankowice".

Szkoła powstała, jak większość tego typu placówek, w związku z reformą szkolnictwa w 1999 roku w budynku nieistniejącej już Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Anieli Krzywoń.
Zarówno dyrekcja, jak i grono pedagogiczne systematycznie pracuje nad zmianą wizerunku szkoły.   Pierwsze efekty daje się już zauważyć.
Budynek został wyremontowany, stworzono i zmodernizowano klasopracownie.
Dysponujemy 14 klasopracowniami, 2 pracowniami internetowymi, świetlicą, stołówką, salą gimnastyczną, kompleksem boisk sportowych i 2 salkami rekreacyjnymi oraz biblioteką z czytelnią. Szkoła dysponuje nowoczesnymi środkami dydaktycznymi w tym dwoma tablicami interaktywnymi.
Szkoła posiada monitoring, plusem szkoły są lekcje na jedną zmianę, udogodnienie dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo w postaci podjazdów i podnośnika.
25 maja 2004r. szkole nadano imię Władysława Webera.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »