Gimnazjum Nr 5 w Rybniku

Aktualności szkolne arrow TRZYMAJ FORMĘ
Trzymaj formę Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
22.11.2008.

Program „Trzymaj formę" współorganizowany jest  Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności”

w ramach realizacji strategii WHO dot. Diety, aktywności fizycznej i zdrowia. 
Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety,

w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.
Program rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Relaizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty winny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego

i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru. 
Zainteresowane programem szkoły otrzymaja materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli przygotowane przez Polską Federację Producentów Żywności przy współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia oraz Zakładem Medycyny Szkolnej Instytutu Matki i Dziecka.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »